Berlin. Tuż za polską granicą.

Berlin. Stolica Niemiec. Miasto, o którym słyszał prawie każdy, niewiele osób jednak jest w stanie powiedzieć o nim coś więcej. Jaki jest Berlin? Czy warto odwiedzić to miasto? Odpowiedź w tym tekście.

Brama Brandenburska

Brama Brandenburska

Patrząc na Berlin okiem turysty, bez wątpienia można powiedzieć, że jest to miasto warte zobaczenia. Położone nad rzekami, między płaskowyżami, zachwyca przy pierwszym kontakcie. Położenie jest wielkim plusem, jednak myliłby się ten, kto myśli, że to jedyna zaleta Berlina. Panorama Berlina jest niezwykła, fakt, jednak atrakcji turystycznych jest w nim o wiele więcej. Oczywiście najważniejszymi są zabytki. Warto zobaczyć najpopularniejsze, do których można zaliczyć takie obiekty jak: Brama Brandenburska, Reichstag, czy Mur Berliński, ale należy również odwiedzić obiekty, które – choć mniej popularne – potrafią oczarować swoim wyglądem. Berlin – nie tylko ze względu na zabytki – często określany jest jako centrum kultury. Nie ma w tej opinii przesady. Każdy miłośnik teatru, opery, kina i nie tylko znajdzie coś dla siebie.

Reichstag

Reichstag – Niemiecki Parlament

Wielu Polaków może powiedzieć, że bliżej mają do Berlina niż do Warszawy. Tak jest w rzeczywistości – Berlin położony jest tylko 90 km od polskiej granicy. Dojazd jest łatwy – bez względu, czy dojeżdżamy tam samochodem, czy innym środkiem transportu. Cudowne miasto, położone w niewielkiej odległości od polskiej granicy. Miasto, które zachwyca – nie tylko przy pierwszym pobycie. Warto je odwiedzić.